Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
masaż receptorów stóp- czy to działa?
Autor Wiadomość
Przekliniak 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: podbeskidzie
Wysłany: 2010-07-26, 12:48   masaż receptorów stóp- czy to działa?

Receptory to wyznaczone punkty na stopach, które odpowiadają konkretnym częściom ciała. Poprzez masaż receptorów osiągamy lepsze ich ukrwienie, a co za tym idzie również odnośnego narządu. Oprócz masowania stóp rękami, możemy je masować różnymi przyrządami, np, twisterem bądź drewnianym masażerem, ale czy to działa? czy przez masowanie tych różnych punkcików na naszych stopach rzeczywiście lepiej się czujemy, nasz organizm uwalnia się z toksyn, nerki zaczynaj lepiej pracować, poprawia nam się przemiana materii, przestaje nas boleć głowa, brzuch, itp., itd. czy ktoś to przetestował? czy komuś to pomogło?

receptory.jpg
Plik ściągnięto 1977 raz(y) 73,32 KB

 
 
discorobak 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 35
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-27, 13:53   

Mam znajomą, która całe życie miała problemy z krążeniem, a przez to lodowate ręce i stopy. Dostała kiedyś od matki taki dysk pompowany z wypustkami, po którym się stąpa żeby pobudzić krążenie i wymasować zmęczone stopy. Dziewczyna już po tygodniu codziennego (średnio 10minut) użytkowania odczuła niebagatelną różnicę. Stopy w końcu przestały marznąć i boleć. Coś w tym jest! :idea:
_________________
"Nie jestem gruby, mam grube kości"
 
 
torbaborba 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-27, 13:57   

Ja też zauważyłam, że masaż stóp wpływa zbawiennie na ogólne samopoczucie. Stosuje często - być może dlatego cieszę się dobrym zdrowiem :?:
 
 
henryk46 

Dołączył: 22 Cze 2010
Posty: 25
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-07-30, 14:41   

Każdy masaż stóp wymaga jednak trochę czasu i cierpliwości, jeśli więc żona nie chce robić Ci masażu, warto skorzystać ze specjalnych drewnianych wałków do masażu całej stopy. Można też kupić specjalne klapki z kolcami, tzw. fakirki lub chodniczek "jeżyk", które całkiem nieźle spełniają rolę masażysty (-tki) :lol:

A czy działa? Jak najbardziej - DZIAŁA.
 
 
kruellademon 


Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 16
Skąd: niewiadomo
Wysłany: 2010-07-30, 14:44   

a gdzie można kupić takie fakirki? bo w zwykłych sklepach obuwniczych się nigdy nie spotkałam... :?:
 
 
maruda 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 65
Dołączyła: 07 Lip 2010
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-08-02, 13:15   

kruellademon napisał/a:
a gdzie można kupić takie fakirki? bo w zwykłych sklepach obuwniczych się nigdy nie spotkałam... :?:


Na targu i w internecie widziałam coś takiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.