Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
Co lepsze: siłownia czy fitness?
Autor Wiadomość
impresja 


Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 37
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-07, 15:20   Co lepsze: siłownia czy fitness?

Lato się zaczyna, trzeba zrzucić parę kilo. Co jest dla was skuteczniejsze, fitness czy siłownia?
 
 
torbaborba 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-19, 14:32   

eee... a kto powiedział, że na siłowni nie można ćwiczyć FITNESS?
Jeżeli chodzi o mnie, to w celu zrzucenia paru kilo polecam trening aerobowy np. na trenażerach, które można spotkać już w niemal każdej siłowni.
Z kolei ćwiczenia siłowe zwiększają masę mięśniową - dobrze zbudowana tkanka mięśniowa zmniejsza predyspozycje do tycia - mięśnie spalają większą ilość kalorii i łatwiej jest nam kontrolować wagę.

Podsumowując najlepsze na schudnięcie jest znalezienie złotego środka! ;-)
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-19, 14:39   

Mnie się wydaje że siłownia to tak bardziej do wyrabiania mięsni poza tym co istotne siłownia to takie miejsce gdzie najczęsciej sami decydujemy o kolejnosci ilosci i ogólnie tym co chcemy i jak chcemy cwiczyc , nikt nad nami nie stoi i nie mowi co mamy robic, natomiast fitness najczesciej mimo wszystko uprawia sie na jakis zajeciach gdzie ktos nami kieruje i wykonjemy polecenia a do daje o wiele większy efekt. No i wydaje mi sie ze fitness jest bardziej wskazany dla kobiet nizeli silownia jezeli sie chce troszke zrzucic bo fitness sprawia ze ciało steje sie bardziej elastyczne i jedrne. chociaz jezeli ktos ma mozliwosc to moze uprawiac i jedno i drugie np 2 razy w tyg silownia i 2 razy ftness to jest mysle idealne znalezienie "złotego srodka " o którym mowa wyzej :))) :-D
_________________
:)
 
 
LUMIA 

Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: małopolska
Wysłany: 2010-07-29, 13:01   

fitness wydaje mi się, że jest bardziej delikatny dla podtrzymania formy no i dla schudnięcia też, a siłownia bardziej dla mięśni, dla tzw. przypakowania się. no tak ja to odbieram :roll:
 
 
eva30 

Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-07-31, 11:44   

Ja dla schudnięcia poleciłabym fitness a dokładnie ćwiczenia ABS lub CARDIO jeśli masz możliwość zapisania się na takie. Jeśli nie - jakiekolwiek, byle by szybkie i dynamiczne. Przy CARDIO porządnie się zmęczysz, wypocisz i sporo spalisz. Polecam.
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-08-02, 15:08   

A o co chodzi właściwie z tymi ćwiczeniami CARDIO? :?: :shock:
_________________
:)
 
 
ScarFace 


Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 19
Skąd: ...
Wysłany: 2010-08-27, 14:59   

Trening kardio jest treningiem którego jednym z zadań jest spalanie tłuszczu i nadawanie naszej sylwetce „wyrzeźbionych” kształtów, możemy również poprawić kondycję naszego serca oraz rezultaty w innych dyscyplinach sportu, gdyż dzięki treningowi kardio, będziemy mogli podnosić większe ciężary, a nasze tętno będzie szybciej powracało do normy w przerwie między seriami ćwiczeń. Trening pozwala również podwyższyć kondycję i wytrzymałość organizmu.

Trening kardio polega na wykonywaniu przez dłuższy czas ćwiczeń, które podnoszą nasz puls do podwyższonego poziomu.

Trening kardio wzmacnia system sercowo-naczyniowy.
Podczas treningu powinniśmy pamiętać, aby ćwiczenia wykonywać w jednostajnym, miarowym tempie. Dlaczego? Otóż nasze serce bije wówczas równo, dzięki czemu przepływ krwi jest szybszy i zwiększa się ilość tlenu dostarczanego do każdej komórki naszego ciała. Trening ten optymalizuje ciśnienie tętnicze i tętno oraz zwiększa przepływ tlenu do serca i mięśni. Ćwiczenia kardio zmuszają płuca i serce do cięższej pracy, wzmacniają je i poprawiają ich kondycję. Im więcej tlenu możesz dostarczyć do serca i mięśni, tym większy poziom wytrzymałościowy możesz osiągnąć. Typowy okres ćwiczeń trwa od 20 do 60 minut.
 
 
sizar 

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Włoszczowa
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-11-02, 11:03   

Spalanie zdecydowanie fitness, albo pływanie. Siłka kojarzy się z wyrabianiem mięśni, choć zrzuci się parę kilo to generalnie idzie się żeby sie podpakować :)
 
 
riaxi5 

Wiek: 42
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 10
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-04, 15:21   

fitnes = spalanie tłuszczu
siłownia = rozwijanie mięśni
_________________
Moja Witryna Internetowa, http://www.bkg.com.pl/, http://www.dodsystem.pl/oferta/ogrodzenia/.
 
 
 
Kowal 

Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-06, 21:11   

Najlepiej i jedno i drugie :) Choć ja wolę siłownię
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.