Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
Skurcze mięśni w wodzie, jak się ich ustrzec.
Autor Wiadomość
elizabeth 


Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-07-21, 15:00   Skurcze mięśni w wodzie, jak się ich ustrzec.

Skurcz mięśnia jest to skrócenie włókienek kurczliwych mięśnia pod wpływem impulsów z ośrodków nerwowych - czyli naturalna praca, jaką wykonują nasze mięsnie.

Skurcz może być izometryczny (gdy wzrasta napięcie mięśnia bez zmiany jego długości) lub izotoniczny (gdy skraca się mięsień bez zmiany napięcia). Zwykle skurcz mięśnia składa się z fazy izometrycznej i izotonicznej.

Spazm, kurcz jest to mimowolny, nadmierny skurcz mięśni (poprzecznie prążkowanych lub gładkich) powodujący często uczucie bólu. Spazmy mięśni poprzecznie prążkowanych (to mięsnie szkieletowe, które umożliwiają nam ruch) bywają toniczne (wzmożone napięcie mięśni utrzymujące się przez pewien czas) i kloniczne (szereg szybkich skurczów następujących po sobie z krótkimi przerwami).

JAK SIĘ ICH USTRZEC?
 
 
xyz 


Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 65
Skąd: polska
Wysłany: 2010-07-21, 15:02   

nie wiem, ale mi się tak często robi :-(
 
 
Paweł Dunin 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-21, 15:04   

Jak uniknąć kurczu mięśni? Kilka opinii:

1. Dużo magnezu = czekolada naturalna. Spróbuj przed pływaniem użyć maści dla sportowców Ben Guy - mocno rozgrzewająca"

2. Potas, czyli pomidory i kartofelki :)

3. Należy się porządnie rozgrzać przed rozpoczęciem pływania to na pewno przygotuje mięsnie do intensywnej pracy i zminimalizuje występowanie skurczów.

4. Banany (wapń + potas + magnez ) i pływanie w tropikach

5. Można się przed nimi częściowo uchronić poprzez odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Jednym z najlepszych jest wspinanie się na palce nóg z obciążeniem trzymanym na barkach w pozycji stojącej. Ćwiczenie wykonuje się w 3-4 seriach do pełnego zmęczenia. Odpowiednia dieta też powinna pomóc, ale uważam, że w mniejszym stopniu.

6. Dużo wody przynajmniej pól godziny przed pływaniem. Wydaje się pomagać.

:lol:
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-26, 13:04   

woda przed pływaniem??? o boze,... głupi pomysł :shock: nie powinno sie obciazc żoładka przed pływaniem nawet woda!
_________________
:)
 
 
Przekliniak 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: podbeskidzie
Wysłany: 2010-07-27, 10:36   

w wodzie najczęściej występują skurcze mięśni śródstopia, łydki, uda, brzucha, palców, krtani. skurcze zdarzają się przez wstrząs termiczny, nadmierne oziębienie organizmu. Skurcze mogą być przyczyną tonięcia, jeśli pływający wpada w panikę i nie wie jak się od nich uwolnić. W większości wypadków odpowiedni masaż powoduje ustąpienie skurczu.

przyczyną skurczów jest brak odpowiedniej ilości wody i elektrolitów w naszym organizmie, potas i magnez.

Skurcze mogą być również spowodowane nieprawidłową budową mięśni, złą postawą albo zaburzoną biomechaniką.
 
 
discorobak 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 35
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-08-11, 13:00   

Ja mam taki dziwny przypadek, że u mnie skurcze występują jedynie jak wychodzę z basenu w momencie wspinania się na drabinkę wyjściową... Jak bym się nie rozgrzewał i czego nie pił przed pływaniem, to zawsze mam ten sam skurcz w łydce jak wychodzę z basenu...

i co na to powiecie?
_________________
"Nie jestem gruby, mam grube kości"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.