Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:

Znalezionych wyników: 20
Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowa odsłona ASPORT.pl na 5 urodziny
mflea

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4270

PostForum: Wiadomości   Wysłany: 2010-08-09, 09:01   Temat: Nowa odsłona ASPORT.pl na 5 urodziny
Nowa odsłona ASPORT.pl na 5 urodziny


Specjalnie z okazji 5-tej rocznicy powstania Asport.pl przebudował całkowicie sklep, dodając wiele nowych funkcji i możliwości.

Asport.pl to nowoczesny sklep internetowy łączący w sobie prostotę obsługi, łatwość wyszukiwania, nowoczesny design, dokładne i czytelne opisy, najnowsze wtyczki do portali społecznościowych, możliwości zakupów ratalnych w kilku bankach, rozbudowany system promocji, rabatów i wyprzedaży.

Z okazji 5-tych urodzin sklepu Asport.pl, Internetowy Sklep Sportowy Asport.pl przygotował Konkurs Fotograficzny, którego tematem przewodnim jest hasło:

"Sport - życie, pasja, emocje"

Prześlij jedną fotografię Twojego autorstwa, która będzie pokazywała którąś z wielu dyscyplin sportowych, towarzyszące sportowym zmaganiom emocje, walkę, ryzyko, współzawodnictwo, ale także radość ze zwycięstwa lub po prostu będzie uwidoczniała krótką chwilę, szczegół, detal, sportowy styl życia, sprzęt, miejsce lub wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Każda nadesłana fotografia powinna być opatrzona tytułem, miejscem wykonania oraz określeniem dyscypliny sportu, której dotyczy.

Termin nadsyłania zdjęć upływa 30 października 2010 roku.

Pamiętaj jednak o haśle przewodnim konkursu.

15 najlepszych prac zostanie nagrodzone. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Fotograficznym.

Do zdobycia cenne nagrody! - zobacz listę nagród >>

Szczegóły Konkursu oraz jego regulamin dostępne są na stronach www.asport.pl
  Temat: masaz w grocie solnej - co sadzicie?
mflea

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3808

PostForum: Zdrowie i uroda   Wysłany: 2010-05-28, 12:21   Temat: masaz w grocie solnej - co sadzicie?
Uwierzcie mi, że idąc z dzieckiem do groty solnej na pewno nie będziecie się nudzić :mrgreen: A to czy będzie to dobrze spędzony czas czy ponowne marudzenie że trzeba się zajmować dzieckiem to już zależy od każdego z osobna ;-)
  Temat: masaz w grocie solnej - co sadzicie?
mflea

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3808

PostForum: Zdrowie i uroda   Wysłany: 2010-01-14, 09:24   Temat: masaz w grocie solnej - co sadzicie?
Grota solna to świetna rzecz. Nie tylko pod względem zdrowotnym. Inhalacje jodowa pozytywnie wpływa na relaks i odprężenie bo ciężkim dniu pracy. Godzinka spędzona w grocie dodaje sił na następny dzień. Uważam że każdy powinien poświęcić sobie godzinkę w ciągu dnia i chociaż raz w tygodniu wybrać się do groty. :)
  Temat: Narciarzu, załóż kask.
mflea

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3322

PostForum: Nauka jazdy na nartach   Wysłany: 2009-10-27, 11:30   Temat: Narciarzu, załóż kask.
Posłowie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki przygotowują projekt nowelizacji ustawy o kulturze fizycznej. Nowelizacja dotyczyć będzie zapisów o obowiązkowej jeździe w kasku. Obowiązek ma dotyczyć osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. W kasku będzie więc musiał jeździć każdy niepełnoletni narciarz lub snowboardzista.

Po ukończeniu 18 lat, każdy sam już zadecyduje jak będzie chronił siebie na stoku. Może obowiązkowa jazda w kaskach przez osoby niepełnoletnie, skłoni także osoby dorosłe do jazdy w kaskach. Nie tylko dzieci i młodzież powinna dbać o swoje zdrowie i życie.

Wejście w życie nowego prawa spowoduje także wiele zmian na stokach. Właściciele będą zobowiązani do umieszczenia na stokach odpowiednich tablic informujących narciarzy i snowboardzistów o konieczności jazdy w kaskach osób poniżej 18 lat. Osoby, które nie dostosują się do nowych przepisów, może spotkać przykra niespodzianka w postaci mandatu.

W niektórych państwach europejskich od dawna istnieje obowiązek jazdy w kaskach ochronnych przez dzieci. Od czasu wprowadzenia tych przepisów liczba groźnych wypadków zmalała.

Nowe przepisy mogą zacząć obowiązywać jeszcze przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego.

PAMIĘTAJ: Zakładaj kask nie tylko z obowiązku, ale także z chęci ochrony swojego zdrowia i życia na stoku.

Obecnie na rynku polskim jest szeroki asortyment kasków narciarskich i snowboardowych. Duży wybór kolorystyczny oraz zróżnicowanie technologiczne pozwoli w dowolny sposób dobrać kask do własnych potrzeb.

A co Wy sądzicie o obowiązkowej jeździe w kasku?
  Temat: Jakie łyżwy wybrać?
mflea

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15034

PostForum: Dobór sprzętu   Wysłany: 2009-08-27, 09:55   Temat: Jakie łyżwy wybrać?
W Polsce od paru lat widoczny jest wzrost zainteresowania łyżwiarstwem i jazdą na łyżwach. Obecnie na łyżwach można jeździć przez cały rok, nie trzeba ograniczać się tylko do sezonu zimowego. Problem pojawia się więc tylko w momencie doboru odpowiednich łyżew do własnych umiejętności i zainteresowań łyżwiarskich.

10 lat temu nie było w tej kwestii dużych problemów. Dla dziewczyn były „figurówki”, a dla chłopców „hokejówki”. Łyżwy figurowe idealnie spisują się gdy chcemy kręcić piruety lub ósemki, na łyżwach hokejowych osiąga się za to większe prędkości, są bardziej zwrotne i można na nich łatwiej wyhamować – są idealne w sportach łyżwiarskich m.in. w hokeju.

Obecnie na rynku polskim oprócz łyżew hokejowych i figurowych możemy znaleźć również łyżwy regulowane, idealne dla dzieci. Noga dzieci bardzo szybko rośnie, a zakup nowych łyżew każdego sezonu może być bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego warto poszukać w ofertach łyżew regulowanych. But w łyżwach regulowanych ma najczęściej regulację do 3 rozmiarów.

Przy wyborze łyżew należy zwrócić szczególną uwagę na producenta. Tanie łyżwy dostępne w supermarketach (już od 30-40 zł) lub nieznanych marek mogą nie dotrwać nawet do końca jednego sezonu. Ich niska cena odbija się na materiałach z których zrobione są łyżwy. Często trudno później naostrzyć płozy. Zdarzają się też modele, które mają płozy tak krzywo przykręcone, że trudno na nich w ogóle jeździć.

Jeżeli nie stać Was jednak na zakup nowego sprzętu, warto zastanowić się nad możliwością wypożyczenia łyżew. Wypożyczalnie znajdują się przy każdym lodowisku. Cena za godzinę wypożyczenia łyżew to ok. 5 zł, a dla początkujących łyżwiarzy godzina to już wystarczająca dawka tego sportu. Wśród producentów warto polecić takie marki jak K2, NikeBauer, Roces, Tempish, Botas. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły podczas procesu produkcji sprawia, że produkty tych firmy zaspokoją wymagania łyżwiarzy.

Ale jakie łyżwy wybrać? Buty skórzane dopasowują się z czasem do stopy, czego nie można jednak powiedzieć o plastikowych. Dobrze też wybrać łyżwy sznurowane, a nie zapinane na klamry. Wprawdzie za łyżwami zapinanymi na klamry przemawia fakt, że można je szybko założyć czy ściągnąć, to jednak łyżwy sznurowane odpowiadają za lepszy komfort jazdy, lepiej trzymają się nogi i są po prostu przez to wygodniejsze.

Wydatki związane z zakupem sprzętu łyżwiarskiego zależą przede wszystkim od jego przeznaczenia. Dobre łyżwy dla dzieci to kosz rzędu ok 100 zł. Osoba dorosła do jazdy rekreacyjnej na lepszy już troszkę sprzęt musi wydać 150-250 zł. Dla już bardziej zaawansowanych łyżwiarzy odpowiednie będą łyżwy z przedziału cenowego 400-500 zł, a sprzęt z najwyższej półki kosztuje nawet 1500-2000 zł.

Kupując łyżwy, należy przymierzać je mając ubraną grubszą skarpetę niż zwykle. Warto rozejrzeć się za łyżwami dopasowanymi do kształtu stopy. Przymierzyć buty kilku producentów – każdy ma inny wzorzec stopy – i dopasować idealne łyżwy dla siebie. Większość firm produkuje łyżwy z uwzględnieniem czy późniejszy użytkownik ma wąską czy szeroką stopę. Oznaczenia te najczęściej umieszczane są języku buta. Litera „D” oznacza wąską stopę, a litera „E” szeroką stopę.

Gdy już wybierzemy odpowiedni dla siebie model nie zapominajmy że na tym się kończą wszystkie obowiązki dotyczące korzystania z zakupionego sprzętu. Płozy należy systematycznie ostrzyć co zapewni nam na długi czas komfortową jazdę. Płozy należy ostrzyć co 8-10 godzin jazdy, więc dla osób które jeżdżą rekreacyjnie oznacza to ostrzenie płozy średnio co 1-2 miesiące (zależy to od częstotliwości korzystania z lodowiska).
Unikajcie też kontaktu płozy z betonem. Dla krawędzi płozy oznacza to stępienie i należy natychmiast naostrzyć je od nowa.
Pokrowce lub osłony na płozy zakładajcie na suche łyżwy, zabezpieczycie się w ten sposób przed rdzą.

Jazda na łyżwach jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w miłym towarzystwie. Na lodowiska przychodzą grupki znajomych, aby na łyżwach spędzić kilka godzin dobrze się przy tym bawiąc. Jazda na łyżwach jest sportem który można uprawiać bez względu na wiek. Nie każdy musi jeździć po tafli z dużą prędkością czy kręcić piruety. Wiele osób jeździ na łyżwach rekreacyjnie ciesząc się każdą chwilą spędzoną na lodzie. Spróbuj, może i Ty zarazisz się lodowym szaleństwem.

Życzę czerpania samej radości z jazdy na łyżwach :) Pozdrawiam :)
  Temat: Deskorolka dla syna?
mflea

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11761

PostForum: Nauka jazdy na desce   Wysłany: 2009-08-24, 12:39   Temat: Deskorolka dla syna?
Fajnie jest podzielać zainteresowania z najbliższymi i pewnie o tym marzysz, żeby twój syn poszedł w twoje ślady, grał z tobą w hoka, już widzisz te bramki, które pozwalasz mu sobie strzelić, tą radość na jego twarzy.... ha, ale co jeśli zamiast ośmiu, woli mieć cztery kółka pod nogami? i to przyczepione do jakiejś deski, hałas tylko robi i nic więcej...I te spodnie , no jak on wygląda!!

Wiesz co, pozwól mu. On też ma prawo do swoich pasji. A jeśli to akurat jest deskorolka, to jeszcze lepiej. Zauważ to nie jest łatwy sport. Wiele czasu minie zanim chłopak nauczy się nowego tricku. A każdy trick to wynik pracy i starań (tak, tak), które warto docenić. Nie mówiąc już, że trenując niewiele będzie miał czasu na inne pomysły, jeśli wiesz co mam na myśli...Daj się więc namówić i już kup mu tą deskorolkę...

Sam wiesz jak ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu, jak więc „ugryźć” ten temat?

Pozwól, że Ci podpowiem. Dobór deskorolki proponuję zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie: ile lat ma mój syn i czy jest to jego pierwszy sprzęt. Jeśli jest to bardzo młody człowiek powiedzmy do 11-12 lat i dopiero zaczyna przygodę z deskorolką, proponuję zastanowić się nad kupnem gotowej deskorolki. Są one stosunkowo niedrogie (12-170 zł) , przez co nie wiedząc, czy ten sport spodoba się twojemu chłopakowi, nie ryzykujesz zbyt wiele.

Na co zwrócić uwagę:
Deska-deck deskorolki powinna składać się z 7 warstw klonu kanadyjskiego, powinna być sprężysta , oraz posiadać profil-podgięcie , czyli tzw. concave.
Aby buty nie ślizgały się po desce podczas jazdy i wykonywania tricków przykleja się do niej specjalny rodzaj taśmy samoprzylepnej , podobnej do papieru ściernego zwany grip tape, dobrze, aby nie był zbyt delikatny.
Traki powinny być dość grube i wytrzymałe, koła tzw.kauczukowe (poliuretanowe) o twardości 98-100A i ok. 50-54mm średnicy, a łożyska dwustronnie kryte ,maszynowe (608zz) abec 1 do abec 7. (Wszystko to można znaleźć na www.asport.pl).

Zdecydowanie odradzamy kupno deskorolki w supermarketach, deskorolki takie zazwyczaj są pozornie podobne do deskorolek „profesjonalnych”, ale wykonane są z kiepskiej jakości drewna, mają słabe uprofilowanie, traki są cienkie i delikatne, a co najważniejsze często nie trzymają standardów, jeśli chodzi o układ i rozmiary śrub, oraz innych części zamiennych.

Po porządną deskorolkę najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, gdzie sprzedawca pomoże w doborze, ale też zapewniony jest serwis i można dokupić części zamienne. Kupując deskorolkę w takim sklepie mamy gwarancję, że gdy jakakolwiek część się zużyje, nie musimy kupować całego sprzętu od nowa. Co więcej mając już bazę , możemy deskę modyfikować dochodząc w końcu do deski całkowicie profesjonalnej.

Kiedy twój syn już osiągnie pewien poziom jazdy, wzrosną też jego oczekiwania (pewnie też tak jest z tobą), ale i też świadomość, co jest mu potrzebne. Deski całkowicie profesjonalne składa się z kupionych osobno części, ponieważ w miarę rozwoju umiejętności jazdy , młody człowiek zauważa które ewolucje odpowiadają mu najbardziej, a co za tym idzie , jaki profil powinna mieć deska, koła większe, czy mniejsze, traki lżejsze, czy też jest to nie istotne itd.

Tutaj warto podpowiedzieć, że przy zakupie samego blatu , warto go dobrze obejrzeć, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych, nie rozwarstwia się, nie jest zwichrowany, lub popękany, jest to przecież tylko sklejka, dlatego przyjęło się ,że deski takie kupuje się osobno i papier osobno, aby można było ocenić stan blatu. Przy deskorolkach dla początkujących, nie stosuje się tej zasady. Dbanie o deskorolkę sprowadza się do unikania jazdy po mokrych i zapiaszczonych nawierzchniach, oraz przechowywania z dala od grzejników i wilgoci. Nie należy również kłaść na decku niczego ciężkiego, ponieważ może stracić swoje właściwości. Jedyną wadą deskorolki jest to ,że niestety decki się łamią przy nieprawidłowo wykonanym tricku i nic na to nie poradzisz, tak jak na złamany w trackie super meczu kij....
KN

Deskorolki Amok oraz akcesoria do ich samodzielnego montażu można znaleźć na www.asport.pl Internetowym Sklepie Sportowym. Pamiętaj że Asport.pl to 1 w Polsce Sklep Internetowy z Europejskim Certyfikatem Bezpieczeństwa Euro-Label.
  Temat: Zadbaj o swoje rolki
mflea

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5662

PostForum: Po sezonie   Wysłany: 2009-08-24, 12:37   Temat: Zadbaj o swoje rolki
Gdy sezon letni w pełni i za sobą mamy dwa – trzy miesiące użytkowania rolek, zauważamy, że na początku lata jakoś lepiej nam się jeździło. Pora więc w końcu zadbać o nasze rolki. Zdejmijmy łyżworolkę i zobaczmy jak się miewa układ jezdny, czyli koła i łożyska. Bardzo możliwe, że wymagają niewielkiego „przeglądu”. Gdy sezon letni w pełni i za sobą mamy dwa – trzy miesiące użytkowania rolek, zauważamy, że na początku lata jakoś lepiej nam się jeździło. Pora więc w końcu zadbać o nasze rolki. Zdejmijmy łyżworolkę i zobaczmy jak się miewa układ jezdny, czyli koła i łożyska. Bardzo możliwe, że wymagają niewielkiego „przeglądu”. Na pierwszy rzut oka możemy ocenić przede wszystkim, w jakim stanie są koła. Tak jak podeszwy w butach, czy opony w samochodzie, tak i nasze kółka, zużywają się.

Wycieranie zawsze jest mocniejsze po wewnętrznej stronie rolki, oraz na nodze hamującej. Aby kółko zachowało jak najdłużej swoją żywotność, wymaga utrzymania tzw. profilu. Najprościej mówiąc, chodzi o to, byśmy pilnowali aby ścieranie następowało równomiernie. W tym celu co jakiś czas należy koła odwrócić , oraz przełożyć z lewej na prawą nogę. Ten prosty zabieg przedłuży żywotność koła, a co za tym idzie, rzadszą jego wymianę.

Kolejnym elementem ważnym dla komfortu i prędkości jazdy są łożyska. Zobaczmy, czy nie są zabrudzone. Łożyska stosowane w łyżworolkach, to najczęściej łożyska maszynowe dwustronnie kryte, ze stałym smarem, 608zz. Ich pielęgnacja sprowadza się przede wszystkim do profilaktyki, czyli unikania jazdy po nawierzchni zapiaszczonej, bądź mokrej.

Jeśli jednak łożysko uległo zabrudzeniu, najlepiej wyjąć je z kółka, odłożyć by przeschło (jeśli np. złapał nas deszcz), a następnie bardzo delikatnie je oczyścić. Częstym błędem jest mocne przecieranie szmatką, co tak naprawdę powoduje wtarcie zanieczyszczeń do wnętrza łożyska. Można też łożysko otworzyć i oczyścić od wewnątrz i przesmarować. Nie jest to jednak zalecana metoda, gdyż raz otwartego łożyska nie da się zamknąć, będzie więc stale narażone na zanieczyszczenia, po za tym przy zwykłym łożysku, jest to gra nie warta świeczki, zważając na niewysokie ceny łożysk.

Załóżmy jednak, że stwierdzamy, iż nasze koła, lub łożyska wymagają wymiany i decydujemy się na zakup nowych. Gdzie się udać i co kupić? Zawsze namawiam, do zakupu w sklepie, w którym sprzedawca, będzie potrafił doradzić. Wybór sprzętu na rynku jest już całkiem spory. Jeśli posiadamy rolki jednej z renomowanych firm (np. Roces), nie musimy się martwić o to czy dopasujemy łożysko, czy kółko do szerokości ramy, gdyż wszystkie te firmy mieszczą się w standardzie.

Warto przed zakupem zastanowić się, jaki styl jazdy preferujemy, jaki rozmiar koła wejdzie do naszej ramy (zazwyczaj taka informacja znajduje się na ramie łyżworolki), na jakich nawierzchniach najczęściej jeździmy, nie bez znaczenia jest też nasza waga. Na każdym kole powinny widnieć dwa oznaczenia: jedno charakteryzujące wielkość (średnicę) np. 80mm, drugie podające twardość materiału z którego jest wykonane koło, np. 82A.Koła im większe, tym szybsza jazda, ale i mniejsza zwrotność. Twarde koła mniej się zużywają, ale są bardziej śliskie i dają mniejszy komfort jazdy (łatwiej przenoszą drgania spod nogi).

Ważny jest też rdzeń i profil koła. Np. jazda szybka i fitness to koło lekkie, smukłe o dość ażurowym rdzeniu (Hyper Hyperformance +g ), hokej to rdzeń mocny, zwarty i dość płaski profil (Hyper Pro250), podobne właściwości posiada koło typu urban ( Hyper Concrete). Dla jazdy rekreacyjnej zaleca się kółka w rozmiarach 76-80mm i twardości 78-82A (Hyper Superlite), koła do jazdy agresywej, są bardzo twarde i posiadają niewielką średnicę (True Totem).

Łożyska do łyżworolek posiadają umowną klasyfikację abec. Im wyższy numer, tym łożysko szybsze, ale i delikatniejsze, a więc wymagające częstszej wymiany. Dla jazdy rekreacyjnej, czy agresywnej wystarczy łożysko abec 3 (np.True abec3), abec 5 –7 to hokej, slalom, abec 7 i w górę –jazda szybka i fitness (np. BSB abec9) . Dobrze dobrane koła i łożyska zagwarantują nam długotrwałe, oraz optymalne wykorzystanie naszych łyżworolek.

KN
  Temat: Jak prawidłowo dobrać rodzaj rolek
mflea

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7636

PostForum: Nauka jazdy na rolkach   Wysłany: 2009-08-24, 12:35   Temat: Jak prawidłowo dobrać rodzaj rolek
Rolki regulowane, fitness, agresywne lub szybkościowe? A może rolki hokejowe? Jaki rodzaj rolek wybrać dla siebie? Czym się różnią i do jakiej grupy odbiorców są kierowane? Wybierz odpowiedni rodzaj rolek dla siebie!


Rolki regulowane

Rolki dla dzieci i młodzieży początkującej i średniozaawansowanej, dzięki odpowiedniej regulacji rosną wraz ze stopą dziecka lub umożliwiają komfortowe jeżdżenie w ulubionych rolkach przez cały okres dorastania.


Rolki rekreacyjne, fitness

Rolki przeznaczone do nauki, do poznania tej dyscypliny sportu, oferują jeżdżenie mniej intensywne, relaksacyjne, bez wielkich prędkości. Materiał i konstrukcja zapewnia komfort, dobrą wentylację i dobre trzymanie stopy. Przeznaczone także do regularnej jazdy w celu poprawienia formy fizycznej.


Rolki agresywne

Rolki przeznaczone raczej dla zaawansowanych, lecz wiele osób zaczyna naukę od tego właśnie typu. Mocne, świetnie trzymające nogę, ze wzmocnieniami i osłonami na kołach umożliwiającymi ślizganie się po poręczach i murkach. Rolki wykorzystujące w jeździe wszelkiego rodzaju poręcze, podjazdy, ramy do wykonywania trików i skoków.


Rolki szybkościowe

Ekstremalne lekkie rolki przeznaczone dla miłośników większych prędkości. Rolki do sportowej, szybkiej jazdy kondycyjnej. Rolki z niskim butem przeznaczone do zaawansowanych i doświadczonych rolkarzy lub z butem wysokim gwarantującym lepsza kontrolę nad rolkami dla tych, którzy szybko się uczą jazdy na rolkach i już chcą spróbować swych sił w szybszej jeździe.


Rolki hokejowe

Rolki dla zaawansowanych i doświadczonych użytkowników. Rolki bardzo mocne i wytrzymałe przeznaczone tylko i wyłącznie do gry w hokeja – rekreacyjnej jak i sportowej. Charakterystyczne cechy to dobra szybkość, bardzo dobra kontrola i zwrotność.
  Temat: Jak prawidłowo dobrać rozmiar rolek
mflea

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5662

PostForum: Nauka jazdy na rolkach   Wysłany: 2009-08-24, 12:28   Temat: Jak prawidłowo dobrać rozmiar rolek
Podstawowa wskazówka – mierzenie stopy w celu zakupu rolek należy wykonać w godzinach popołudniowych lub po aktywności fizycznej, wtedy krew napływająca do stóp sprawia, że naczynia się rozszerzają, a noga nabiera takiego kształtu, jaki będzie mieć podczas jazdy na rolkach.

Należy pamiętać, że noga prawa i lewa różnią się od siebie. Należy dobierać rozmiar rolek zawsze do większej.

Najpewniejszym sposobem dobrania rolek na odległość, np. przed zakupem w sklepie internetowym, jest dobór metryczny, tzn. podanie długości stopy w mm.

Stopę należy mierzyć w skarpetkach, w których będziemy jeździć, mocno ją obciążając – wypychając kolano do przodu, aby stopa mocno osiadając pozwoliła zmierzyć prawidłową długość.

Stopę mierzymy od najbardziej wystającego miejsca pięty do najdłuższego (dużego) palca.

Do każdej długości podanej w mm, sprzedawca potrafi dobrać odpowiedni rozmiar rolek. Sam również możesz sprawdzić rozmiar dopasowując długość stopy do tabeli z rozmiarami.

PAMIĘTAJ! Stopy należy mierzyć w skarpetkach, w których będziemy jeździć.

Skarpety tworzone we współpracy z lekarzami sportowymi, ortopedami, ekspertami bioniki i specjalistami od tekstyliów są czymś więcej niż tylko zwykłymi skarpetami.

Potrafią zapewnić stopom w zamkniętym środowisku buta tak optymalne warunki, jakie miałyby one przy chodzeniu boso.

Dobór odpowiednich skarpet odczuwalnie podnosi komfort jazdy na rolkach.
  Temat: Kupie rolki do 250 zł
mflea

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6568

PostForum: Kupię   Wysłany: 2009-08-24, 12:15   Temat: Kupie rolki do 250 zł
Witaj,

Za tą kwotę kupić możesz rolki rekreacyjne firmy Tempish. Jest to czeska firma. Niestety za rolki bardziej znanych firm, jak Roces czy K2 trzeba już wyłożyć dużo więcej.
Wszystko jednak zależy od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rolkami czy potrzebujesz lepszego sprzętu bo jeździsz już dość dobrze.

Pozdrowienia :)
  Temat: Załączniki
mflea

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4918

PostForum: Elementarz forum   Wysłany: 2009-07-02, 13:34   Temat: Załączniki
Załączniki


Załącznik możesz dodać wtedy kiedy piszesz nowego posta. Powinieneś widzieć Załącz plik pod polem na pisanie posta. Jeśli nie chcesz załączać pliku do tego postu, pozostaw to pole puste. Kiedy klikniesz na guzik Przeglądaj... otworzy się standardowe okno dialogowe twojego systemu służące do przeglądania plików. Wybierz plik, który chcesz dodać do postu, zaznacz go i kliknij OK, Otwórz lub klikając na niego dwa razy. Dodasz w ten sposób link do liku na twoim komputerze. Jeśli zdecydujesz się na wpisanie komentarza w polu Komentarz załącznika komentarz ten stanie się linkiem do załącznika. Jeżeli masz odpowiednie uprawnienia nadane przez Administratora forum, będziesz mógł dodać kilka załączników do jednego postu w ten sam sposób dopóki nie przekroczysz maksymalnej ilości załączników.

Administrator forum ustawia limity dotyczące wielkości załączanych plików, rodzaju rozszerzeń oraz innych ustawień dotyczących załączników na forum. Pamiętaj, że twoim obowiązkiem jest dbać o legalność załączanych plików. W przypadku, gdy obsługa znajdzie pliki naruszające prawo bądź prawa autorskie może usunąć załączniki bez twojej wiedzy.

Pamiętaj, że obsługa forum nie odpowiada za stracone dane.

W celu dodania załącznika do istniejącego już twojego postu, zacznij go edytować. Postępuj zgodnie z krokami dotyczącymi załączania plików a następnie kliknij Wyślij by w poście pojawił się załącznik.

W celu skasowania załącznika będziesz musiał edytować swój post a następnie kliknąć na Usuń załącznik obok załącznika, który chcesz skasować. Załącznik zostanie skasowany wtedy kiedy naciśniesz Wyślij w celu zakończenia edycji postu.

Aby zaktualizować komentarz, musisz edytować swój post a następnie zaktualizować tekst w polu Komentarz załącznika i kliknąć na Aktualizuj Komentarz obok komentarza, który chcesz zaktualizować w polu Załącz plik. Komentarz zostanie zaktualizowany wtedy kiedy naciśniesz Wyślij w celu zakończenia edycji postu.

Jeśli znajdziesz nielegalny załącznik powinieneś jak najszybciej napisać o tym administratorowi forum. Jeżeli nie wiesz kto jest administratorem forum, to skontaktuj się, z którymś z moderatorów. Jeżeli nie dostajesz odpowiedzi to skontaktuj się z właścicielem domeny lub serwera.
  Temat: Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników
mflea

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3103

PostForum: Elementarz forum   Wysłany: 2009-07-02, 13:33   Temat: Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników
Ostrzeżenia - system kar dla użytkowników


Ostrzeżenia są formą kary dla użytkowników, którzy nie stosują się do ogólnie przyjętych zasad na forum. Najczęściej dotyczy to łamania regulaminu.

Ostrzeżenia są wystawiane przez administratora forum. Taką możliwość mogą mieć również inne osoby odpowiedzialne za forum, np. moderatorzy.

Wartość ostrzeżenia jest odzwierciedleniem restrykcji nałożonej na upomnianego użytkownika. W zależności od liczby posiadanych ostrzeżeń użytkownik może zostać pozbawiony możliwości wypowiadania się lub wejścia na forum. Ostateczną karą dla uciążliwego użytkownika może być ban. Przedział liczbowy ostrzeżeń ustala administrator, podobnie jak czas jego trwania. Przykład: 1/3/6 oznacza, że użytkownik ma 1 ostrzeżenie na swoim koncie, zablokowanie możliwości pisania postów po wartości ostrzeżeń: 3, zablokowanie możliwości wejścia na forum po wartości ostrzeżeń: 6.

Aby sprawdzić kto i dlaczego dał Ci ostrzeżenie wystarczy wejść do widoku swojego profilu i kliknąć na liczbę odzwierciedlającą wartość otrzymanego ostrzeżenia. Wyświetli się tabelka z informacjami na temat wartości, daty i powodu otrzymania ostrzeżenia. Jeżeli nie ma informacji na temat osoby, która wystawiła ostrzeżenie oznacza to, że administrator forum wyłączył tę możliwość. Informacje o ostrzeżeniach mogą znajdować się też pod avatarem użytkownika przy jego poście.

Jeżeli uważasz, że niesłusznie dostałeś ostrzeżenie zawsze możesz spróbować się odwołać. Pytania do moderatorów lub administratorów można zadawać w kategorii „Administracja”
  Temat: Punkty pomógł/pomogła
mflea

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3040

PostForum: Elementarz forum   Wysłany: 2009-07-02, 13:32   Temat: Punkty pomógł/pomogła
Punkty pomógł/pomogła


Punkty pomógł/pomogła są formą uznania i nagrody dla użytkowników forum za poświęcony czas i udzieloną pomoc innym użytkownikom. Punkty pomógł/pomogła nie powinny być w żaden sposób egzekwowane przez użytkowników pomagających, są one dobrowolnym gestem. Sytuacja w jakiej można dawać punkty pomógł/pomogła jest najczęściej zależna od regulaminu bądź tematyki forum.

Punkty pomógł/pomogła może dać tylko i wyłącznie autor tematu (użytkownik, który założył temat) w obrębie tego tematu.
Jako autor tematu widzisz pod postem każdego użytkownika ikonkę z napisem 'Pomógł', wystarczy na nią kliknąć i potwierdzić wystawienie punktu. Pamiętaj aby kliknąć na 'Pomógł' pod tym postem, w którym osoba Ci pomogła.

Nie ma ograniczenia co do ilości wystawionych punktów, jednak należy punkty wystawiać tylko i wyłącznie osobom, które pomocy udzieliły!

Punkty pomógł/pomogła są wyświetlane tylko w tych kategoriach, forach i subforach, w których jest możliwość wystawiania punktów. Jeżeli w widoku tematu pod swoim avatarem nie widzisz informacji o ilości posiadanych punktów pomógł/pomogła oznacza to, że w tym miejscu administrator zabronił wystawiania punktów pomógł/pomogła. Punkty pomógł/pomogła nie są wyświetlane u użytkowników, którzy nie mają na swoim koncie co najmniej jednego punktu.

Liczba posiadanych punktów pomógł/pomogła jest wyświetlana w widoku tematu pod avatarem użytkownika. Aby uzyskać szczegółowe informacje odnośnie tematów i postów, w których użytkownik otrzymał punkty należy przejść do profilu użytkownika i kliknąć na liczbę punktów. Podobnie każdy temat i post, w którym został wystawiony punkt pomógł/pomogła jest wyróżniony spośród innych tematów i postów. Wykaz najczęściej pomagających osób znajduje się też w ogólnych statystykach forum.
  Temat: Prywatne Wiadomości
mflea

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2872

PostForum: Elementarz forum   Wysłany: 2009-07-02, 13:30   Temat: Prywatne Wiadomości
Prywatne Wiadomości


Prywatne Wiadomości (PW) mogą wysyłać jedynie zarejestrowani i zalogowani użytkownicy. Jeżeli masz problem z wysyłaniem PW istnieje możliwość że administrator wyłączył prywatne wiadomości dla całego forum lub wyłączył możliwość ich wysyłania dla ciebie. W ostatnim przypadku powinieneś skontaktować się z administratorem i spytać o powód jego decyzji.

W przyszłości planowane jest dodanie listy ignorowanych użytkowników dla systemu prywatnych wiadomości. Obecnie jednak jeśli dostajesz niechciane wiadomości od kogoś poinformuj o tym administratora, może on wyłączyć możliwość wysyłania wiadomości dla danego użytkownika.

Jeżeli dostałeś spam lub obraźliwy email od kogoś z tego forum to prześlij administratorowi forum pełną kopię listu, który otrzymałeś. Ważne jest by zawierała wszystkie nagłówki (w których zawarte są informacje o nadawcy). Wtedy może on odpowiednio zadziałać. System wysyłania wiadomości e-mail tego forum zawiera funkcje umożliwiające odnalezienie użytkowników, którzy piszą takie listy.
  Temat: Poziomy Użytkowników i Grupy
mflea

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2836

PostForum: Elementarz forum   Wysłany: 2009-07-02, 13:29   Temat: Poziomy Użytkowników i Grupy
Poziomy Użytkowników i Grupy


Administratorzy są ludźmi, którym przydzielono najwyższy poziom kontroli nad całym forum. Mogą oni kontrolować wszystkie aspekty działania forum, włącznie z ustawianiem uprawnień dostępu, usuwaniem użytkowników, tworzeniem grup, określaniem moderatorów itp. Mają także pełne możliwości moderacji na forach.

Moderatorzy są osobami (albo grupami osób), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie czuwają aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałów.

Grupy Użytkowników są sposobem, w jaki administratorzy mogą grupować użytkowników. Każdy użytkownik może należeć do wielu grup i każda grupa może mieć własne prawa dostępu. Dzięki temu administratorzy mogą łatwo ustawić wielu użytkowników jako moderatorów lub dać im dostęp do prywatnego forum itp.
Grupy użytkowników są tworzone przez administratora forum i to on wyznacza moderatora. Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem nowej grupy powinieneś w pierwszej kolejności z nim się skontaktować, na przykład przez prywatną wiadomość.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:   Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy
Forum sportowe o tematyce: piłka nożna, koszykówka, rolki, formuła 1, kulturystyka, boks, hokej, żużel, odżywki, suplementy oraz wiele innych dziedzin. Ponad 50 dyscyplin na jednym forum sportowym.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.