Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
Metody odchudzania po ciąży.
Autor Wiadomość
elizabeth 


Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-07-20, 16:01   Metody odchudzania po ciąży.

Dziewczyny czy któraś z Was ma sprawdzoną metodę na zrzucenie zbędnych kg po urodzeniu dziecka? Oczywiście metodę nie pochłaniającą całego wolnego czasu, wiadomo, że obowiązków ma się wtedy o wiele więcej i mało zostaje czasu dla siebie.
 
 
maruda 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 65
Dołączyła: 07 Lip 2010
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-07-21, 12:39   

Mam trójkę dorosłych dzieci, ale pamiętam, że po porodzie wystarczyło, że karmiłam maluchy piersią i opiekowałam się nimi. Pochłaniało to całą moją energię dlatego nie było mi trudno wrócić do figury sprzed porodu. Napewno jest to uwarunkowane genetycznie, więc najlepiej zapytaj swojej matki czy miała ułatwione zadanie po urodzeniu.
 
 
elizabeth 


Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: wrocław
Wysłany: 2010-07-21, 13:56   

:-> Dziękuję za odpowiedź uspokoiłaś mnie, moja Mamunia po ciąży wyglądała jak przed, a w trakcie też za dużo jej nie przybyło. Dzięki, też słyszałam, że to uwarunkowane genetycznie... i patrząc po innych dziewczynach ta opinia się sprawdza :)
 
 
MłodaMama 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 2010-07-28, 14:09   

zaczerpnięte z fajnego artykułu z Oneta:

Odchudzanie zakazane

W czasie ciąży przytyć trzeba. Najlepiej w sam raz, nie za dużo, nie za mało. Nie wolno się odchudzać! Żywność musi dostarczać przyszłej mamie i dziecku wszystkich elementów niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania. Dieta niskokaloryczna tego nie zapewni. Odchudzanie w ciąży może skończyć się przedwczesnym porodem, zaburzeniami w rozwoju dziecka (zwłaszcza mózgu i układu nerwowego), a także niską masą urodzeniową.

Naturalny powrót do formy

Tuż po porodzie stracisz 5-7 kg. Tyle waży dziecko wraz z wodami płodowymi i łożyskiem. W ciągu następnych kilku dni ubędzie ci jeszcze 1-2 kg. Reszta zależy od ciebie. Warstewka tłuszczu stanowi naturalne zapasy na czas karmienia. Nie warto walczyć z nimi zaraz po porodzie. Gwałtowne odchudzanie może cię osłabić i zmniejszyć ilość pokarmu. Jeśli będziesz odżywiać się rozsądnie i ćwiczyć, wrócisz do formy za kilka miesięcy.
 
 
andersja 

Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 4
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-27, 15:10   

Nie martw się dziecko to prawdziwy "sport" kilogramy same zaczną się zbijać, a jeszcze jeśli będziesz karmić to po problemie. Dziecko naturalnie karmione to prawdziwy odsysacz tłuszczu ;-)
 
 
eva30 

Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-09-07, 14:05   

MłodaMama napisał/a:


Tuż po porodzie stracisz 5-7 kg...


Mojej bratówce po porodzie odeszło 12 kg. Jeszcze 10 kg i wszystko wróci do normy. A wróci szybko bo dookoła małego mnóstwo pracy :-)
 
 
sharonbaker 

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: united states
Wysłany: 2011-02-24, 11:52   Hello,

Very nice information which i found here. Thanks for sharing such a great post with people like us. I am happy to visit again.......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.