Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
Karta pływacka??
Autor Wiadomość
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-05, 14:06   Karta pływacka??

Hejka chciałabym zdobyć kartę pływacką, orientuje się ktos co należy zdać ( jakie style ile długości itd.) i ile to kosztuje?
 
 
jupek 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-07-05, 14:24   

A do czego właściwie słuzy karta pływacka?
 
 
ciachooo 


Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 25
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-05, 14:37   

Karta to fajna sprawa i nie tak ciężko zdać! :) osobiście mam i chwalę:).

Kartę pływacką może uzyskać osoba, która zda egzamin obejmujący:

Przepłynięcie w wodzie stojącej dystansu 200 m w dowolny sposób i dowolnym czasie, w tym przynajmniej 50 m stylem grzbietowym albo przepłynięcie z prądem wody 400 m w dowolnym czasie i w dowolny sposób, w tym przynajmniej 100 m stylem grzbietowym.
Wykonanie skoku do wody z wysokości co najmniej 0,7 m.
Przepłynięcie pod lustrem wody przynajmniej 5 m w wodzie stojącej lub 15 m z prądem wody – start z wody.

W sumie to do nieczego nie służy jak do własnej satysfakcji :)
Pozdro!
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-14, 16:54   

heja byłam wczoraj na basenie i pytałam szanownego pana ratownika o kartę:-) Powiedział mi że wystarczy przepłynąć dowolnym stylem 200 m czyli srednio 8 długosci basenu i 5 metrów pod wodą no i tyle:) to chyba nie zbyt wielkie wymagania:) no ale co jak co jak sie nie chce robic kursu ratownika to nikomu na nic taka karta;)
Ale ja i tak sobie zrobie :) tak za 2 tyg :) napisze jakie wrażenie;p
_________________
:)
 
 
Paweł Dunin 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-21, 16:13   

A potem jakiś 90 kilogramowy kolos będzie się topił, nie pomożesz mu mimo tego, że będziesz posiadaczką karty i jeszcze ktoś pociągnie Cię do odpowiedzialności za nieudzielenie pomocy :-/ pływać umię i lubię, ale wolę nie mieć takiej karty. Bywa różnie.
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-07-21, 16:52   

Posiadanie karty nie jest równoznaczne z koniecznościa znania sposobów ratowania, takie rzeczy poznaje sie na specjalnych zajeciach, kursach itp. Akurat taki skonczylam :mrgreen: :lol: :-P wiec w razie czego to moge ratowac kolosa;p
_________________
:)
 
 
Kraken 


Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: ...z innych czasów
Wysłany: 2010-07-27, 15:45   

Wiesz ludzie są różni, bywały przypadki podania do sądu obywatela za np. nieudzielenie pomocy w wypadku drogowym, a żadnym ratownikiem, strażakiem ani sanitariuszem nie był...
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-08-04, 16:31   

Mnie sie wydaje że lepiej nie ratować nikogo jeśli sie nie ma chociaz lekkiego pojęcia jak sie za to zabrac bo można człowieka poprostu zabic! zrobic nieodwracalna krzywde! np jak ktoś nie wie ile wdechow i ile ucisnien nalezy wykonac podczas reanimacji..
_________________
:)
 
 
eva30 

Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-09-13, 16:25   

Ann napisał/a:
Mnie sie wydaje że lepiej nie ratować nikogo jeśli sie nie ma chociaz lekkiego pojęcia jak sie za to zabrac bo można człowieka poprostu zabic! zrobic nieodwracalna krzywde! np jak ktoś nie wie ile wdechow i ile ucisnien nalezy wykonac podczas reanimacji..


Słuszna uwaga, byłam ostatnio na szkoleniu BHP i okazuje się, że w przepisach co kilka lat zmienia się w standardach ilość wdechów i ucisków którą należy stosować w pierwszej pomocy. Pytanie tylko po co to się zmienia. Zeby nas ogłupić? Potem boimy się, że udzielimy pomocy źle, bo kilka lat temu ucisków miało być tyle, a teraz mniej. Przecież ciało ludzkie się nie zmienia, i jakikolwiek zestaw byśmy zastosowali, czy ten obecny, czy sprzed 5 lat - efekt będzie podobny... Nie wiem, może ktoś wie skąd te ciągłe zmiany w przepisach?
 
 
Ann 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-09-20, 16:42   

zmiany w przepisach są z reguły po to żeby ktoś na tym zarobił :-/
_________________
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.