Forum sportowe, dyskusyjne - Sport Twoją Pasją Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Polecane strony:


Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta zgodna z grupą krwi - prawda czy fikcja?
Autor Wiadomość
Emi 


Dołączyła: 17 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: BB
Wysłany: 2010-05-28, 14:58   Dieta zgodna z grupą krwi - prawda czy fikcja?

Nigdy nie stosowałam takiej diety, ale słyszałam, że jest ok. Sama mam grupę krwi 0 i wiem, że pewne pokarmy mi nie służą (wg tej diety), ale o dziwo to te na które najczęściej mam ochotę (czyli wg powszechnie powtarzanej teorii mój orgaznim najbardziej ich potrzebuje). Nie wiem, ile w tej teorii prawdy, a ile fikcji...
 
 
Paweł Dunin 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 19
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2010-05-29, 12:44   

Nie wiem ile w tym prawdy a ile mitu, ale czytałem o swojej grupie krwi.

GRUPA 0: Mięso da ci zdrowie i siłę.

W twoich żyłach płynie krew pierwotnych myśliwych. Grupa 0 rozwinęła się jako pierwsza ok. 40 tysięcy lat p.n.e. Łowcy mamutów i niedźwiedzi żywili się głównie mięsem. Ich układ pokarmowy przystosował się idealnie do jego trawienia, zwiększając znacznie poziom kwasów żołądkowych. W jadłospisie myśliwych mało było za to pożywienia pochodzenia roślinnego. Ty, tak samo jak twoi przodkowie, świetnie trawisz mięso i ryby. Natomiast produkty zbożowe zakłócają twoją przemianę materii. Również przetwory mleczne należy ograniczyć do minimum.

Co możesz jeść, a czego unikać.
WSKAZANE:
Mięso i drób: chuda wołowina, baranina, cielęcina, dziczyzna, wątróbka Ryby i owoce morza: dorsz, halibut, łosoś, makrela, śledź, szczupak
Nabiał: nie ma produktów wskazanych
Tłuszcze: oliwa z oliwek, olej z siemienia lnianego
Orzechy i pestki: pestki dyni, orzechy włoskie
Produkty zbożowe: nie ma produktów wskazanych
Warzywa: brokuły, cebula czerwona i żółta, chrzan, czosnek, czerwona papryka, kalarepa, pietruszka, por, szpinak, rzepa
Owoce: figi suszone i świeże, śliwki (również suszone)
Napoje: sok ananasowy oraz z ciemnej wiśni, kompot z suszonych śliwek

OBOJĘTNE:
Mięso i drób: indyk, kaczka, kurczak
Ryby i owoce morza: karp, tuńczyk, krewetki, małże, ślimaki
Nabiał: ser kozi, tofu, mozzarella, feta, masło, mleko sojowe
Tłuszcze: olej rzepakowy
Orzechy i pestki: migdały, orzechy laskowe, pestki słonecznika
Produkty zbożowe: pieczywo chrupkie typu Wasa, chleb żytni, wafle ryżowe, chleb bezglutenowy, kasza jęczmienna i gryczana, brązowy i dziki ryż
Warzywa: buraki, kapusta pekińska, marchew, ogórki, oliwki zielone, seler, papryka zielona i żółta, bób, fasola, groch
Owoce: ananasy, arbuzy, banany, borówki, brzoskwinie, grejpfruty, jabłka, gruszki, kiwi, maliny, porzeczki, winogrona
Napoje: sok grejpfrutowy, marchwiowy, pomidorowy, winogronowy, piwo, wino czerwone i białe, zielona herbata

Macie zdanie na ten temat?
 
 
yvette 

Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-05-31, 13:22   

Do żadnej diety nie można podchodzić bezkrytycznie. Słyszałam o przypadku, że ktoś nabawił się wrzodów stosując tę dietę przez kilka miesięcy. Zresztą podstawą tej diety jest świadome pozbawianie się pewnych produktów (jako nieodpowiednich), tymczasem może to prowadzić do niedoborów składników odżywczych.
 
 
Kraken 


Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: ...z innych czasów
Wysłany: 2010-06-21, 14:13   

No tak, to na pewno, dlatego w dietach tych podaje się produkty wskazane i obojętne, nie podaje sie raczej zakazanych, bo - masz rację - odstawienie jakiejkolwiek grupy pożywienia może się skończyć niedoborem składników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Warning: file_get_contents(http://www.linkujpro.pl/get.php5?id=47cbbd0c9121369a8f3b&ac=gc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /home/users/forum/public_html/lp47cbbd0c9121369a8f3b.php on line 26



 Asport.pl - Sklep ze sprzętem sportowym   SportFakty.pl - Aktualności sportowe   Kluby-sportowe.com.pl - baza polskich klubów sportowych   Nasi pozostali partnerzy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant - Statystyki wizyt
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies stron grupy WEB-COM.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.